Wybór foteli obrotowych jest obecnie ogromny. Różne parametry techniczne oraz kwestie estetyczne sprawiają, że kupno fotela do pracy przy biurku wiąże się ze sporym dylematem. Aby ułatwić tę decyzję przedstawiamy przegląd najlepszych, naszym zdaniem, krzeseł obrotowych. Podzieliliśmy go na dwie części. W pierwszej kryterium wyboru była funkcjonalność i cechy użytkowe, w drugiej przedstawiliśmy fotele najciekawsze pod względem wizualnym. Kolejność jednych i drugich jest zupełnie przypadkowa.

Fotel obrotowy MONTANA R15G

To doskonałe krzesło obrotowe wyposażone w miękkie, tapicerowane siedzisko. Oparcie odchyla się synchronicznie z siedziskiem w stosunku 2:1. Krzesło daje możliwość zablokowania siedziska i oparcia w 5 pozycjach. Oczywiście siła oporu oparcia podlega regulacji. Specjalny system Anti-Shock zapobiega gwałtownemu uderzeniu oparcia o plecy użytkownika w momencie zwolnienia blokady. Niewątpliwym plusem Montany jest wyposażenie go w podłokietniki z możliwością regulacji góra – dół, z miękkimi nakładkami, które można również regulować w przód i w tył.

Fotel obrotowy ORION

Fotel sprawia wrażenie niesamowicie wygodnego za sprawą miękkiej tapicerki. I tak jest w rzeczywistości. Jednak to nie tylko tapicerka czyni z niego absolutnego króla komfortu. Szerokie, wygodne siedzisko, ergonomicznie wyprofilowane, miękkie oparcie, stałe podłokietniki, możliwość swobodnego bujania się oraz zablokowania fotela w 5 pozycjach do pracy, mechanizm Anti-Shock. Ten fotel posiada wszystko, czego potrzebujemy, aby komfortowo pracować.

Fotel obrotowy Q-067

Ten nowoczesny fotel biurowy posiada mechanizm TILT, który zapewnia regulację siły oporu oparcia, daje możliwość swobodnego kołysania się oraz blokuje oparcie w pozycji do pracy. Krzesło umożliwia również płynną regulację wysokości. Oparcie jest doskonale wyprofilowane, dzięki czemu pozwala na przyjęcie pozycji w kształcie litery „S”. Miękkie, szerokie siedzisko charakteryzuje się zaokrąglonymi krawędziami.

Fotel obrotowy PRESIDENT

Nazwa tego fotela jest nieprzypadkowa. To krzesło posiada wszelkie atuty, aby rządzić wśród innych foteli obrotowych. Mechanizm MULIBLOCK umożliwia swobodne „bujanie się” oraz blokadę fotela w dowolnie wybranej pozycji. Możliwa jest również regulacja stosowna do wagi ciała. Tkanina membranowa, z której został wykonany cechuje się bardzo dużą przepuszczalnością. Umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Fotel obrotowy @-MOTION U R15K

To jeden tych modeli foteli biurowych, które pozwalają na regulację głębokości siedziska. Zresztą to nie jedyny parametr tego krzesła gwarantujący wyjątkową ergonomię. Złoty Medal MTP 2007 w konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich mówi wiele. Fotel wyposażony został w mechanizm Epron Syncron. Umożliwia on swobodne kołysanie. Jeżeli tylko istniej potrzeba, możemy jednak zablokowa

„kołyskę” w jednej z 5 pozycji do pracy. Regulowana siła oporu oparcia daje szansę na przyjęcie najbardziej dogodnej pozycji, przy odpowiednim ułożeniu pleców. 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *