Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele problemów ze zdrowiem może przysporzyć nam właśnie korzystanie z niewłaściwego fotela biurowego. Już nawet 2 godziny dziennie, które w nim spędzimy, mogą mieć dla nas przykre konsekwencje. Co może dziać się w przypadkach, gdy godzin tych jest 8, 10 lub nawet więcej?

Część problemów ze zdrowiem, która może wynikać z siedzenia w niewłaściwym fotelu biurowym, może okazać się nieodwracalna. Problemy z kręgosłupem, napięcia mięśniowe, bóle w okolicy odcinka lędźwiowego czy po prostu skrzywienia kręgosłupa, takie, jak kifoza czy skolioza – to tylko cześć z problemów, które może na nas czekać. Dlatego właśnie warto wiedzieć, na co warto zwracać uwagę, kiedy kupujemy fotel biurowy. To wiedza, która przyda się nie tylko osobom, które wyposażają w nie biura, ale również osobom prywatnym, które chcą kupić fotel do swojego domu lub mieszkania.

Ergonomia

To podstawa, na której powinniśmy się skupić. Fotel ergonomiczny to taki, który po prostu dostosowany jest do naszych wymagań i predyspozycji fizycznych. Odpowiednie wgłębienia w oparciu, profilowane siedzisko, regulowana wysokość czy oparcie na głowę w odpowiednim miejscu – to wszystko składa się właśnie na ergonomię danego fotela. Pamiętajmy, że najłatwiejszą drogą do uzyskania fotela, który będzie właśnie dla nas ergonomiczny, jest jego odpowiednie ustawienie. Dlatego, właśnie gdy będziemy poszukiwali modelu dla nas odpowiedniego, najlepiej skupić się na jak największej ilości opcji regulacji danego modelu. Co również ważne, dzięki temu nie musimy każdego fotela sprawdzać, lecz możemy zakupić go przez internet, co zapewne będzie tańsze, wygodniejsze a ilość modeli, z których możemy wybierać, będzie niemal nieograniczona.

Już w tym miejscu serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu E-krzeslo.com.pl – to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić odpowiedni fotel biurowy w sieci. Olbrzymi wybór, niskie ceny, znakomita obsługa czy częste dodatkowe rabaty – to wszystko na pewno sprawi, że uda Wam się tam znaleźć rozwiązanie dla siebie idealne. Zanim jednak przejdziecie do zakupów, nie zapomnijcie dowiedzieć się więcej o zakupie fotela biurowego!

Oparcie i materiały, z których wykonany jest fotel

Jak już wspominaliśmy, warto postawić na fotel, którego oparcie będzie profilowane i będzie dostosowane do naszego kręgosłupa. Warto postawić również na poduszkę, która będzie znajdować się w odcinku lędźwiowym. Lekarze często zalecają zmianę pozycji w trakcie pracy, dlatego na pewno dobrym rozwiązaniem będzie ruchome oparcie, jeżeli jest taka opcja – również siedzisko. Oparcie pod głowę również powinno być obecne – dzięki temu będziemy mogli wygodnie „wyciągnąć się” na fotelu, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Pamiętajmy również o tym, aby materiał, z którego wykonany jest cały fotel, oddychał i przepuszczał powietrze. Najlepszą opcją okazuje się oczywiście naturalna skóra, jednak jeżeli jest to dla nas zbędny wydatek, warto poszukać foteli biurowych wykonanych z przewiewnych membran. Dzięki temu nasze plecy nie będą się nadmiernie pocić i przyklejać do oparcia – takie sytuacje mogą się pojawić, jeżeli zdecydujemy się na oparcie wykonane ze skóry ekologicznej.

Pamiętajmy również o tym, aby dobrać oparcie do naszych gabarytów. Jeżeli jesteśmy osobami szerokimi, poszukajmy takiego fotela, w którym będziemy mogli wygodnie się oprzeć i nic nie będzie nas uciskało.

Siedzisko i mechanizmy

Zacznijmy od tych drugich – jeżeli poszukujemy fotela na więcej, niż 2 lata, mechanizm musi nas zainteresować Sprawdźmy, czy wygląda solidnie i czy nic się w nim nie zacina już na starcie. Dodatkowo, warto sprawdzić, jak wiele elementów wykonanych jest z metalu – im ich więcej, tym lepiej dla nas i trwałości danego modelu.

Samo siedzisko również powinno być wykonane z materiału przewiewnego. Powinno być również delikatnie nachylone oraz odpowiednio rozległe, aby siedziało nam się na nim wygodnie. Jego wielkość powinna sięgać 2/3 długości naszych uda. Wielu ekspertów zaznacza również, aby było ono lekko profilowane – wszystko po to, aby odciążyć nasz kręgosłup oraz mięśnie.

Nie zapomnijmy również sprawdzić, czym jest ono wypełnione – jeżeli będzie to materiał niskiej jakości, to może okazać się, że po jakimś czasie wygniecie się, przez co siedzisko stanie się twarde, mało wygodne i będzie męczyć nasz organizm.

Podłokietnik

To kolejny istotny element. Najpierw pamiętajmy o tym, że one same są po prostu niezbędne w fotelu biurowym. Zapewniają one podparcie dla naszych łokci i części rak, dzięki czemu wygoda pracy znacznie rośnie. Jeżeli mamy opcję, warto zdecydować się na podłokietniki regulowane, dzięki czemu wspomniany komfort wzrośnie jeszcze bardziej.

Na sam koniec, mamy nadzieję, że wiecie, jak wybrać fotel, który będzie dla Was zdrowy i spełni Wasze oczekiwania. Warto poświęcić trochę czasu, aby znaleźć model, który Was zadowoli. Nie zapomnijcie sprawdzić oferty sklepu E-krzeslo.com.pl, która na pewno Was zainteresuje!

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *