Właściwa organizacja przestrzeni biurowej powinna uwzględniać gabaryty mebli wybieranych do jej aranżacji. Biura dysponują przecież różną powierzchnią. Czasami miejsca jest na tyle, że dla każdego pracownika można wydzielić zupełnie odrębne miejsce pracy, dzieląc pomieszczenie za pomocą ścianek działowych. Niekiedy musimy mocno ograniczać się przy wyborze mebli, bo miejsca jest po prostu za mało. Wybór określonego modelu krzesła biurowego powinien być, zatem podyktowany również ilością wolnej przestrzeni.

Przy wystarczająco dużej przestrzeni, można pokusić się o jeden z modeli o większych gabarytach, posiadający bardzo szerokie siedzisko i wysokie oparcie. Oczywiście w taki fotel będziemy musieli więcej zainwestować, ale w zamian możemy otrzymać dostęp do wszelkich udogodnień i wyjątkowo przydatnych funkcji takich, jak funkcja odchylania, regulacja podłokietników, regulacja wysokości samego fotela, regulacja wysokości oparcia, regulacja zagłówka na dwóch poziomach (wysokość i kąt odchylenia), a także regulacja wsparcia odcinka lędźwiowego. Profesjonalne mechanizmy zapewnią nam możliwość swobodnego kołysania oraz zablokowania fotela w pozycji do pracy.

Gdy w biurze jest mało miejsca, należy poszukać bardziej kompaktowych rozwiązań. Przy czym od razu zaznaczmy, że mniejszy model krzesła, nie oznacza wcale mniejszej funkcjonalności. Na rynku istnieje wiele modeli krzeseł, które pod względem użytkowym w ogóle nie ustępują wielkim „fotelom prezesów”. Wręcz przeciwnie, mogą posiadać jeszcze więcej udogodnień. Mniejszy rozmiar krzesła może okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym. Wiele mniejszych modeli foteli biurowych charakteryzuje się, bowiem wyjątkowym designem. Wnętrze za sprawą krzeseł o niewielkich rozmiarach nie sprawia wrażenia „przytłoczonej” przestrzeni. Może zaś zyskać wiele na nowoczesnym wyglądzie.

Bez względu na ilość przestrzeni, którą mamy do dyspozycji, nie rezygnujmy nigdy z dodatkowych elementów fotela takich, jak zagłówek czy podłokietniki. Nie wszystkie modele krzeseł biurowych je posiadają, a trzeba przyznać, że dzięki nim komfort naszej pracy zdecydowanie wzrasta. Bardzo często stanowią one z fotelem integralną i spójną całość. Zagłówek pozwala na oparcie głowy i odciążenie nieco odcinka szyjnego kręgosłupa. Z kolei podłokietniki, zwłaszcza te wyposażone w funkcje regulacji, stanowią doskonałe podparcie dla przedramion, również odciążając nasz kręgosłup.

Na koniec wspomnijmy o jeszcze jednym rozwiązaniu, które wymaga jednak trochę dodatkowego miejsca i jest dosyć niestandardowe. Jest nim wyższy, profilowany podnóżek do fotela biurowego, na którym w chwilach przerwy możemy rozprostować nogi i odrobinę się zrelaksować. W zwykłych biurach raczej niespotykany, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby za jego pomocą zwiększyć komfort pracy w naszych domowych biurach i gabinetach. 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *